סדנאות אמנות


המרכז המשותף לאמנות המשותף מציע מגוון רחב וייחודי של סדנאות אמנות לקבוצות.
                             
                                 מראה עניים סרט המציג דוגמה לסדנת אמנות:


המרכז  שוכן בקמפוס הפסטורלי של מרכז החקר והחינוך לחברה משותפת - גבעת חביבה ומציע בין שלל פעילויותיו, סדנאות אמנות ייחודיות לקבוצות של מבוגרים ולקבוצות של ילדים ובני נוער.

ייחודו של המרכז הוא בכך שהוא עוסק במשותף בין קבוצות ותרבויות בחברה.
הוא חובר לקהלים רב תרבותיים דרך מגוון רחב של מדיה חזותית ובמקביל מאפשר מרחב בטוח לחוות בו אמנות המשקפת את החברה הרב גונית והמאוד מורכבת בה אנו חיים.

מטרותינו במרכז לאמנות הן לחקור רעיונות, לחצוב אוצרות תרבותיים, לאצור תערוכות, לאסוף לחבור ולהנגיש אמנות בדרכים חוויתיות ומעשיות  -- דרך שימוש בכוחה האוניברסלי, להרשים, לטלטל, לשאול ולהשפיע. המרכז לאמנות גבעת חביבה מורכב מגלריה, סטודיו רב חללי רחב ידיים לקרמיקה, כיתות לאמנות רב תחומית, סטודיו שיתופי וגן פסלים. 

רשימת הסדנאות כוללת תחומים שונים, מפיסול במגוון חומרים, דרך רישום וציור ועד סדנאות הדפס. הסדנאות כולן מועברות על ידי אמנים פעילים, מקצוענים בתחומם ומשלבות ידע טכני ויצירה לצד תוכן רעיוני, ערך מוסף וגיבוש קבוצתי.
הסדנאות מתאימות למבוגרים או בני נוער, לפרטיים ולארגונים
מרבית הסדנאות נמשכות שלוש שעות, אך ניתן גם להזמין סדנאות קצרות יותר או ארוכות יותר ואף לבנות יום שלם של פעילות המותאם לקבוצה וצרכיה. 

ניתן להזמין גם:
אירוח מחנה אמנות הכולל סדנאות אמנות ו\או הדרכה פעילה בגלריה סביב התערוכה המציגה ו\או פעילויות ערב בהתאם לבחירה של בית הספר.

יש אפשרות גם לאירוח מחנה אמנות כאשר בית הספר מספק את התוכן בעצמו, תוך שימוש בתשתיות של מרכז האמנות. (לפירוט על מחנות האמנות גללו למטה)

הסדנאות המוצעות:

סדנאות בנות 3 שעות עם הפסקה אחת
טעימות מעולם הקרמיקה 


טכניקות פיסול ותלת מימד 


ציור ורישום 


טכניקות הדפס 


צילום ווידאו ארט 

     
אמנות המיצג  
                                                     

סדנאות ערב לגיבוש וכיף יצירתי

צילום- ראוף אבו פנה

סדנאות של שעה וחצי.
פעילות יצירתית ייחודית המספקת הפוגה פעילה ומרעננת ותורמת לגיבוש הקבוצה. 'לצלול אל תוך עולם' – סדנאות יום בנות 6 שעותסדנת "לצלול אל תוך עולם" מאפשרת למשתתפים לפתוח דלתות אל מחוזות חדשים שאינם אפשריים במסגרת של 3 שעות.
יצרנו עבורכם סדנאות יום  מעמיקות עוד יותר של יום שלם (סה"כ 6 שעות) שהן בעצם סדנאות כפולות.
היום מורכב משעה וחצי פעילות, הפסקה קצרה ושעה וחצי נוספות, הפסקת צהריים ארוכה וסדנה נוספת באותה מתכונת.
מחנות אמנות


אנו מקיימים מחנות אמנות לבתי ספר לאמנות ולבתי ספר עם מגמת אמנות לתקופה בת מספר ימים (בין יום לשבוע) בהתאמה לכל בית ספר וצרכיו. אצלנו תמצאו במקום אחד מגוון רחב של סדנאות אמנות מיוחדות, עם מורים בעלי ניסיון רב, והחשוב מכל - אמנים פעילים. הסדנאות נבנו כך שיענו על צרכים משלימים, כאלו שאינם מתקיימים בבית הספר; הסדנאות מאפשרות לתלמידים לחוות מגוון חומרים רחב ושונה, משלבות עבודה בכלים מיוחדים ומלמדים את התלמיד גם אופני חשיבה אמנותיים שיעזרו לו בחזרתו לעשייתו האמנותית בבית הספר; לדוגמא: עבודת צוות, חשיבה מופשטת, התקדמות מרעיון לביצוע, יצירה מהירה של סקיצות ומודלים, ועוד.

"מחנה האמנות היה מוצלח מאוד השילוב של אפשרות לעבוד עם התלמידים באופן עצמאי ולקבל סדנאות מובנות מהמקום עצמו היו המפתח להצלחה. הסדנאות היו מקצועיות וטובות. הציוד והתנאים איפשרו עבודה טובה. 
היה לנו ליווי צמוד כך שיכולנו לקבל תשובה ופתרון לכל בעיה שצצה.
בכל הקשור לאירוח בחדרים וארוחות בחדר האוכל הכל היה בהחלט טוב.
התנאים איפשרו לנו להיות מרוכזים בעשיה והתלמידים חוו מחנה מגוון ואיכותי."

(רענן חרל"פ, רכז מגמת אמנות, תיכון רמון, הוד השרון). 


הגלריה מציגה תערוכות מתחלפות בנושאים אמנותיים - חברתיים עכשוויים. ניתן ומומלץ להזמין הדרכה פעילה בת 3 שעות בתערוכה המוצגת, הכוללת סיור מודרך אינטראקטיבי, שיח ודיון סביב הסוגיות האמנותיות והאנושיות כמו גם שימוש במדיומים אמנותיים שונים (לדוגמא צילום) בשילוב עם התערוכה. ופעילות סדנאית בהשראת התערוכה

טל': 04-6372824  | דו"אל: artgvha@givathaviva.org.il
בברכת למידה מהנה,
צוות המרכז המשותף לאמנות