נחנכה תערוכה ''דרישת שלום'' המציגה 1,000 גלויות לשלום

הודעה לעיתונות

ביום ראשון, 5.7.15 נחנכו בגלריה הסדנה לאמנות ביבנה שתי תערוכות חדשות "דרישת שלום 2015" ו''דרישת שלום מיבנה''.

התערוכה ''דרישת שלום 2015'' (אוצרת: אתי עמרם) נוצרה מתוך אמונה כי בכוחה של האמנות לקשר בין תרבויות ולגשר על פני פערים. כ-1,000 אמנים מתחומים שונים מהארץ ומחו"ל שלחו את "דרישת השלום" האישית שלהם על גבי גלויה - במילה, בקו, בצבע, תווי מוזיקה או בכל אמצעי אמנותי אחר. הגלויות מוצגות בסדר מופתי על-גבי קירות הסדנה ויוצרות תמונה מרשימה וצבעונית, אך בעיקר עולם שלם של תוכן. התערוכה הוצגה לראשונה בשנת 2000 בארץ ובחו"ל, חודשה לאחרונה ונוספו לה גלויות של אמנים נוספים.
''התערוכה מביאה עימה מסר חברתי חזק לעולם טוב יותר'', אמרה האוצרת אתי עמרם. בין האמנים המשתתפים: רות שלוס, אבנר בר-חמא, שמעון אבני, דודו גבע, יוסי בנאי, מנשה קדישמן, שלמה ארצי, דני קרמן, אהוד מנור ועוד רבים וטובים. כמחווה לתערוכה הוצגה בחלל הגלריה התערוכה "דרישת שלום מיבנה" (אוצר: רוני ראובן).

אמנים וידוענים תושבי יבנה יצרו את דרישת השלום האישית שלהם, בינהם הכדורסל עומרי כספי, השחקן דני גבע, בטי לוי, סמדר גופן, הקוסם חזי דין, ציפי שיש, רחל עזרא, מרדכי לוי, עדנה לוי, טל הובר, חדוה ראובן, רותי לוז, כוכב הילדים יניב המגניב ועוד.

ראש העיר, צבי גוב-ארי אמר כי התערוכה 'דרישת שלום' משקפת ומציגה את כל צבעי הקשת של החברה הישראלית וכי המושג 'שלום' מתפרש ומתקבל ע"י אנשים שונים בצורות שונות וברבדים שונים כיד הדמיון הטובה. גוב-ארי ציין את השתלבותם של אמני יבנה בתערוכה ואת דרכם המעניינת לבטא על-גבי גלויה את תפיסת 'השלום' שלהם. ראש העיר הודה למנהל הסדנה רוני ראובן ולצוותו על העשייה המקצועית ועל פועלו להפיכתה של הסדנה לאמנות ''למקום שנעים להיות בו ולבקר בו".

הסדנה לאמנות פתוחה בימים א'-ה' 9:00-12:00, א',ד' 17:00-19:00 (שד' דואני 25).
התערוכה מוצגת עד ה- 24.8.15 והכניסה חופשית.

לפרטים נוספים: אריאל הלר, דובר העירייה, נייד: 054-9789105