"בעיניים אחרות" 
תכנית צילום ומנהיגות לנוער יהודי וערבי לכיתות יא

תכנית בעיניים אחרות הוא תכנית הדגל של גבעת חביבה בנושא אמנות ומנהיגות. זו תכנית יוקרתית של צילום ומנהיגות. התכנית  משותפת לנוער יהודי וערבי מן האזור. המצלמה משמשת שער ואמצעי הן ללימוד טכניקת הצילום והן להתבוננות והכרות הדדית מזווית חדשה ושונה. 


האמונה כי האמנות היא שפה מחברת ומגשרת בעלת יכולת לחצות חומות וגדרות מנחה את פעילות מרכז האמנות המשותף בגבעת חביבה.

האמנות היא שפה פתוחה המייצרת אסתטיקה נגישה, בסיס אנושי חדש ושפה רוחנית המהווה חיבור בין אנשים בודדים וקבוצות. האמנות יוצרת דיאלוג מתוך עשייה משותפת, הכרת השונה ומעודדת פתיחות על פני זרות כמו גם את האפשרות להתייחס לכל אדם באשר הוא, באופן שווה.


כאן נולדנו- תערוכת 'בעיניים אחרות' 2017- תערוכה וירטואלית:לתערוכות בשנים קודמות:

לצאת מן הבועה- תערוכת בעיניים אחרות 2018

כאן נולדנו- תערוכת בעיניים אחרות 2017

סטראוטיפים-  תערוכת בעיניים אחרות 2016

התכנית מפגישה נוער משני המגזרים וחושפת אותם לאפשרות של חברה משותפת ולשאלות של זהות באמצעות המצלמה. 
בפרויקט נוצרים קשרים אישיים ובלתי אמצעיים בין התלמידים, כאשר הם נפגשים על בסיס שבועי, לומדים ומצלמים יחד ועורכים מפגשי צילום בבתים אחד של השני, כמו גם סיורי חוץ.
שיאה של התכנית מתקיים במשלחת למחנה קיץ בן חודש ימים בארה"ב, ניו יורק.
במחנה שוהים הנערים והנערות לראשונה מספר שבועות יחד תוך מפגש נוסף עם קבוצה אמריקאית של בני גילם. במחנה  מתקיימות פעילויות מיוחדות ליצירת גשר לקשר, קרקע להבנה ולעשייה משותפת ומעורבות חברתית משותפת של בני נוער יהודים וערבים. בנוסף עוסקים בו  בהעלאת המודעות בקרב בני-הנוער למצב המדיני והחברתי במדינת ישראל.


בסופו של המחנה נערכת תערוכת צילומים שהפכה לשם דבר בניו יורק, פרי יצירה בת שנה של משתתפי הפרויקט. עם חזרתם לארץ מוצגת התערוכה בגלריה לשלום במרכז האמנות המשותף במשך חודש.
השלב האחרון בפרויקט נקרא 'חזרה לקהילה', בו חוזרים בוגרי התכנית לבתי הספר שלהם, מציגים את הפרויקט בפני תלמידי כיתות י', מעבדים את התהליך, מספרים על מה שחוו ומציגים את תערוכת הצילום בבית ספרם. כך נודדת התערוכה בין בתי ספר מהם מגיעים משתתפי התכנית וחושפת את התכנית לאלפי תלמידים והוריהם. התערוכה מיועדת להמשיך ולנדוד ברחבי הארץ ובחו"ל במטרה להמשיך ולעורר הדים הולכים וגוברים.

קול קורא:

התכנית פתוחה לתלמידים העולים בשנת הלימודים הבאה לכיתה ליא'
מבין המועצות: עמק חפר, זמר, בקה אל גרביה, מנשה, פרדס חנה, כפר קרע, מגידו ועין עירון.
להגשת בקשה להשתתפות בתכנית בשנת הלימודים הקרובה 2019-2020:
נא לשלוח קורות חיים והסבר מדוע אתם רוצים להשתתף בתכנית למייל: artgvha@givathaviva.org.il
המתקבלים בשלב זה יוזמנו לראיון במהלך חודש יוני 2019.

 
לפרטים נוספים ושאלות:

טל': 04-6372824  | artgvha@givathaviva.org.ilעל ראוף אבו –פנה

צלם, אמן ומורה. בוגר המדרשה לאמנות ברמת השרון. תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי בית ברל. מורה לאמנות ותקשורת במשך 30 שנה במשרד החינוך. השתתף בתערוכות יחיד וקבוצתיות. מוביל את תכנית "בעניים אחרות"  לבני נוער בגבעת חביבה בשיתוף עם רמה יאזמה. יוזם ומקים אתר החדשות האזורי של ואדי ערה בערבית: "בוקג'ה". נולד וגר בכפר קרע.

"צילום ואמנות בעיני הם שפה שנמצאת מעבר לכל הגבולות והתבניות. אני קורא לזה 'מסגור'. הכוח להשיג טוב עבור ילדינו , נמצא במרחבים שלא ממסגרים כל דבר, בשבילי צילום הוא כזה." ראוף אבו- פנהעל רמה יאזמה

מתבוננת, מצלמת, מלמדת, לומדת, מטפלת, יוזמת, מציגה. 
בעלת תואר ראשון בתקשורת ומנהל עסקים, מכללה למנהל בשילוב תעודת הוראה בוגרת לימודי צילום בסטודיו גברא, אצל הצלם גברא מנדל (ז"ל) ולימוד צילום בטכניון חיפה, בוגרת המסלול לפוטותרפיה במוסררה, בית ספר גבוה לאמנות
צלמת עצמאית משנת 2006 
מלמדת - מורה לצילום בתיכון טכנולוגי נעמת חדרה ומגישה תלמידים לבגרות בצילום מעשי 
מנחה סדנאות צילום לנשים ומפתחת קהילת נשים מצלמות בחדרה והסביבה "נשים מצלמות - צילום בגובה העיניים", ובני נוער - "בעיניים אחרות" -מרכז אומנויות גבעת חביבה 
מטפלת – מטפלת באמצעות צילום (פוטותרפיסטית) ומתמחה בהנחיית קבוצות בקרב ילדים ובני נוער, נשים ואוכלוסיה וותיקה במרכזי יום לקשיש
יוזמת – יוזמת פרויקטים חברתיים, פרויקטים לעידוד הקשר הרב דורי, העצמת נשים באמצעות צילום והפקת תערוכות קבוצתיות

מאמינה בצילום ככלי המאפשר יצירת קשר, התבוננות ושיקוף הדדי לצד פלטפורמה להעברת מסרים חברתיים ורגשיים.

כתבות על התכניתלפרטים נוספים ושאלות:

טל': 04-6372824  | artgvha@givathaviva.org.il