אסמבלאז' בעבודת נייר תלת ממדית


סדנה כפולה בת 6 שעות
מנחה: דנה בהרב

 אסמבלאז'  (Assemblage) היא טכניקה אמנותית בה יוצרים אובייקט תלת-ממדי מחיבור של חפצים שונים. האסמבלאז' יכול לתפקד כפסל חופשי בחלל או כתבליט.‏ המונח " אסמבלאז' ", הופיע לראשונה בתחילת שנות החמישים, אז יצר האמן הצרפתי ז'אן דובופה (Jean  Dubuffet)  סדרה של קואז'ים המכילים כנפי פרפרים, אותם כינה:  "assemblages d'empreintes".
בסדנת אסמבלאז' נעסוק  בבריאה חופשית של פסל תלת ממדי (עבודת נייר על גבי קונסטרוקציה) או תבליט (משטח תלת ממדי) דרך אובייקטים וחלקי אובייקטים תלת ממדיים של רדי מייד המובאים מהבית; אותם נעטוף עם חוטי ברזל, תחבושות גבס ועולם עיתוני הכרומו, קרעי עיתונים וניירות צבעוניים. תהליך היצירה מתחיל משלד של רדי מייד שהבאנו מהבית וברעיון; אותם נתרגם לתהליך של חיבור, עיטוף, יצירת תנועה וכיוון והדבקות צבע בדרך ליצירת האסמבלאז' הפרטי שלנו.
בסדנה נלמד מתוך עשייה על טכניקת 'הקריעה' המיוחדת ונצלול אל תוך עולם הצבע, משמעויותיו, שימושיו ומהותו.

על דנה בהרב
אמנית ומורה.
בעלת תואר ראשון באמנות ופיסול, תואר שני בעיצוב ותכנון סביבה (גם גננית) ופיסול סביבתי. דיפלומה בעיצוב פנים.
עובדת במרבית החומרים הפלסטיים: ברזל, עץ ואבן (חציבה), יציקות גבס, בטון, פוליאסטר, מודלים למטבעות מתכת ושאר יציקות חול , גבס, חימר (פיסולי) ועוד.
מפסלת מילדות, בעלת 40 שנות ניסיון של חקירת חומר ופיסול.
מלמדת במוסדות שונים ביניהם: מילוא, בית בכפר, נוער למצוינות עירית בת ים, כפרי נוער (״כפר עולמי״- היח׳ לאמנויות של משרד החינוך) ובאופן פרטי.