מרתון נריקומי

 

עם האמנית ניצה בר

שני - שלישי | 8-9.7.19 | 9:00-14:00
מרתון בן יומיים בו נכיר ונתנסה בשיטת הנריקומי בטכניקה הזאת יוצרים דוגמאות מחומרים צבעוניים בתוך "בלוק" חומר. פורסים את הבלוק לפרוסות ומהן יוצרים עבודות חדשות במשטחים או בשילוב אובניים. 
אין צורך בידע קודם. 


על ניצה בר 
קרמיקאית, ממקימות קבוצת "חומר דרומי" המתמחה ויוצרת כלים בטכניקת Agate Ware ומעבירה סדנאות בתחום. 
חיה ויוצרת במדרשת בן גוריון שבנגב. 
נופי המדבר, הצבעים, היובש, השקט והיעלים הם סביבת העבודה וההשראה שלי. 
בוגרת המכללה לאמנות חזותית בבאר שבע. 
לפני 12 שנים הקימה את קבוצת חומר דרומי ומאז מרכזת את פעילות הקבוצה. 
משתתפת באופן קבוע בתערוכות משותפות של הקבוצה ומידי פעם גם בתערוכות אחרות. 

על שיטת נריקומי: נריקומי היא טכניקת עבודה שמשמשת ליצירת דוגמאות צבעוניות ומרקמים בחומר. העיקרון הבסיסי שלה הוא שימוש בצבעים שונים של חומר, הנחתם זה על גבי זה בצורות שונות וחיתוכם ליצירת פרוסות עם דוגמאות זהות. מהפרוסות יוצרים משטחים ואותם בדרך כלל משטחים לתוך תבניות. 

מקורות הטכניקה עתיקים מאוד והם מופיעים על גבי עבודות חומר וזכוכית בנות אלפי שנים מכל רחבי העולם' . באיטליה, בתעשיית הזכוכית שימש המונח “מיליפיורי” שמשמעותו "אלף פרחים". 
באנגליה, הראשון שיישם אותה על חימר היה תומס ווג’ווד במפעלי "וודג'ווד" בסטרטפורדשייר, בפיו היא נקראה “אגתוור” על שם אבן האגת, גביש קוורץ הבנוי שכבות-שכבות של צבעים שונים הנחשפים עם חיתוכו. 
אמנים ידועים המשתמשים בטכניקה זו הם בראש ובראשונה קנג’י נריאגה (יפן) שפיתח את הטכניקה ואף נתן לה את שמה, דורותי פייבלמן (ארה"ב) תומאס הודלי (אנגליה) שעובדים עם פורצלן, והם אלו שלקחו את הטכניקה לגבולות חדשים. 

להשארת פרטים ונשוב אליך לחץ כאן:

לעוד פרטים, שאלות, מחירים או הרשמה  ניתן גם דרך:

טל': 04-6372824 |  artgvha@givathaviva.org.il