'מבט אל הנוף'- יוצאים החוצה לצייר את הסביבה

סדנה בת שלוש שעות
מנחה- הדר גד


נורית גור לביא קרני, חצר אחורית 2, 2014
נכיר אמנים ידועים שציירו נוף- מהאימפרסיוניסטים הצרפתים ועד אנה טיכו הירושלמית. נתעכב על אופי הציור של ציירי הנוף והחומרים והכלים בהם השתמשו.
נתנסה בציור נופים מצולמים מהסביבה. כל משתתף יתמקד בפרט מסויים בנוף ואחר כך נבדוק כיצד אפשר לחבר את האלמנטים השונים לכלל ציור נוף משותף- אמיתי או דמיוני.
לאחר מכן נצא החוצה עם כני ציור וצבעים ונלמד להתבונן בסביבה- בצומח ובארכיטקטורה ולתרגם את המציאות שאנחנו רואים לציור דו מימדי.
חשוב להדגיש שאין צורך בנסיון קודם. הסדנה פתוחה גם למי שטוען שהוא לא מסוגל לצייר וגם למי שכבר התנסה או למד.
נעבוד בצבעי פסטל יבש ובפסטל שמן ונרכוש מיומנות בסיסית שתוביל אותנו לתוצאות יפות לעין.
על הדר גד

אמנית ומורה. למדה בבצלאל, באקדמיית גראנד שומייה בפריז ובמכון אבני בו התמחתה בטכניקות הדפס ובעיקר בתחריט.
זוכת פרס עידוד היצירה 2016.
הציגה תערוכות יחיד רבות והשתתפה במגוון תערוכת קבוצתיות בארץ ובעולם.
מלמדת קורסים בציור ורישום בין היתר בסדנאות מוזיאון תל אביב, ומדריכה סיורי גלריות ומוזיאונים.
הדר גד מציירת בפלטה מצומצמת ומדוייקת את הרגעים והדברים היומיומיים, ומוצאת יופי רב בפרטים הקטנים, בחפצים ובנוף הסובב את הקיבוץ עין חרוד בו נולדה, ואת פרדס חנה בו היא חיה כיום.
הדר לוקחת את צבע השמן אל קצה גבול היכולת שלו. היא עושה שימוש רב בצבעי oil bar (גירים עבים של צבע שמן) על גבי בדים גדולים וקטנים, ומצליחה לשמור על אינטימיות רבה בשני הפורמטים. הציורים של הדר (או כמו שהיא קוראת להם – תחריטי ציור) יורדים אל פרטי הפרטים בפלטה מאד מצומצמת (לעיתים בצבע שחור בלבד), תוך ניסיון להגיע לדיוק מירבי, בו היא תופסת את הרגע על דקויותיו. בכל אחד מציוריה ניכרת ההשקעה הסיזיפית בירידה לפרטים, וניכר כי בכל ציור מושקע זמן רב בהתבוננות מעמיקה.
נורית גור לביא קרני,  גבעת חביבה 2, 2014