גיבורה- הרצאה וסדנה לפיסול בצעצועים

מנחה: טל טנא-צ׳צ׳קס
משך הפעילות כשעתיים

מי היא ״הגיבורה״?
גיבורה היא כל אחת מאיתנו, שחוותה או ראתה רגע ששינה את חייה, שקמה בבהירות ועוצמה, בלי פחד ליפול, וכולה נחישות ומכוונות לשינוי והצלחה.

על הסדנה:
״הגיבורה״ היא סדנה לפיסול, שמאפשרת לנו לחלום ולחגוג את מי שאנחנו מבקשות להיות.
במפגש אינטימי חד פעמי המשתתפות מוזמנות להתחבר לצד הילדי שבהן, לחלום את הפחד או החסם שהיו רוצות לנצח, ודרך חוויה משחקית ליצור פסל המשקף את החוזקות והחלומות שלהן.

על התהליך:

הצעצועים משמשים כחומר גלם ילדי, אינטואטיבי, נטול שיפוטיות ומשחרר, לכן היצירה בהם מאפשרת ביטוי חופשי של רגשות ותשוקות שאולי נחשבים ל״אסורים״ ו״לא לגיטימיים״, אך יחד עם זה הצעצועים מבריקים נוצצים ופתיינים, לכן הניגודיות הזו מאפשרת לדלג בין עולמות של ילדות ובגרות, לעשות מניפולציות ולטעון את הצעצועים בהקשרים ורעיונות פרועים ונועזים.

 

אודות טל טנא-צ׳צ׳קס
טל טנא-צ׳צ׳קס, מעצבת ואמנית קונספטואלית.
בעלת סטודיו ״צ׳צ׳קסלנד״
בוגרת ומרצה לשעבר במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל. (במהלך לימודיה זכתה במילגת הצטיינות לסמסטר לימודים ב-School of Visual Arts בניו יורק).
טל עוסקת בפיסול סביבתי מונומנטלי, יצירת אסמבלג׳ים, אובייקטים פיסוליים וציור.
בעבודותיה, בהרצאות ובסדנאות היא משתמשת בחפצים וצעצועים ישנים, מפרקת ומרכיבה מחדש דמויות והקשרים שנעים בין התמימות לטירוף.
עבודות האמנות שלה הוצגו בין היתר במוזיאון תל אביב, כיכר רבין ובמוזיאון ישראל בירושלים.מגוון מורי המרכז מתחום הפיסול הוכשרו להעביר את הסדנה במידת הצורך.