קורס פיסול ועבודת יד


בהנחיית מיכל ניב


30 מפגשים בני 3 שעות

ימי ראשון 17:00-20:00

נובמבר 2021- מתחילים לאחר סוכות

הלימודים מוכרים על ידי קרנות ההשתלמות להחזר שכ"ל
הקורס מתאים למתחילים ולמתקדמים

הקורס יאפשר התנסות במגוון טכניקות של פיסול ובניית-יד בחומר, תוך היכרות עם שפע האפשרויות שיש לחומר הקרמי להציע ליוצר בו - מהשלב הגולמי ועד למוצר המוגמר.
במסגרת הקורס נתנסה בפיסול מופשט ופיגורטיבי, וביצירת אובייקטים שימושיים. כמו כן, נלמד על תהליכי צביעה, עיטור וזיגוג שונים ונתנסה בשריפות במגוון התנורים השונים הקיימים בבית הספר. שילוב חומרים נוספים, לצד החומר הקרמי, ו״בדיקת גבולות החומר״, יתקבלו בברכה.

מטרת הקורס היא ״להרחיב את ארגז הכלים״ של התלמידים ולכן נתמקד במגוון ולא בחזרתיותהקורס יכלול הקניית כלים לחשיבה עיצובית ולפתרון בעיות, משלב פיתוח הרעיון עד לביצועו והשלמתו ברמה גבוהה. המפגשים יכללו הדגמות, לצד תרגילים מעשיים, אשר יציעו התנסות בטכניקות ספציפיות, תוך השארת מרחב פעולה לפיתוח רעיוני וצורני בהתאם לסגנונו האישי ובחירותיו של כל תלמיד.

במהלך הקורס ישולבו מצגות שיסקרו את עולם הקרמיקה עכשווי ואף יאפשרו התבוננות על ההיסטוריה של הקרמיקה בתקופות ובתרבויות שונות.

מיכל ניב 


בעלת תואר ראשון בעיצוב תעשייתי מבצלאל ותואר שני באמנות רב-תחומית עם התמחות בקרמיקה וצורפות מאוניברסיטת סן-חוזה בקליפורניה.מיכל ניב היא קרמיקאית, מעצבת מוצר ואמנית רב תחומית החיה ויוצרת כיום בישראל, לאחר שהות ממושכת בארה״ב מיכל מביאה איתה נסיון רב שנים של הוראת קרמיקה ועיצוב במוסדות אקדמאים בארץ ובארה״ב וכן במרכזי קרמיקה שונים בארה״ב. 
כיום היא מלמדת קדרות במוזיאון ת״א ומגוון קורסי קרמיקה וקדרות למבוגרים בסטודיו הביתי. היא בעלת ידע נרחב והבנה מעמיקה של שיטות עבודה בחומר ומנוסה בהוראת חשיבה יצירתית ועקרונות יסוד בעיצוב בתלת מימד. בעבודתה משלבת מיכל עבודת אבניים ובניית-יד ויוצרת פסלים וכלים שימושיים. 


מתי - ימי ראשון 17:00-20:00 | המפגש הראשון יתקיים לאחר החגים.

מחיר - 154 ש"ח למפגש, סה"כ 4600 ש"ח לקורס.
           המחיר כולל גלזורות ושרפות, לא כולל חומר שנרכש על פי הרצון במחירי עלות במרכז.

*חדש! הלימודים מוכרים על ידי קרנות ההשתלמות להחזר שכ"ל

* פתיחת הקורס מותנית במספר משתתפים מספיק.

לפרטים והרשמה