קורסים

המפגש הראשון יתקיים ב-18.5.2021 *|MC:SUBJECT|*
במשך השנה מתקיימים במרכז קורסי אמנות בתחומים שונים וקורסים בין תחומיים. הקורסים מיועדים ומתאימים לטווח רחב של יכולות: אמנים הרוצים לרכוש זווית  חדשה וכלים חדשים, דרך חובבי יצירה ואמנים חובבים, מורים לאמנות או כל אחד ואחת שרוצים להכיר, ללמוד, להתנסות ולהתפתח.  צוות המורים המנוסה שלנו מורכב כולו מאמנים פעילים.
* חדש ! הלימודים מוכרים על ידי קרנות השתלמות להחזר שכ"ל
קורסים נפתחים סמסטר א
קורס הדפס משולב פיתוח דימוי | חומר | צבע - עם אמן ההדפס משה רואס
12 מפגשים בני 4 שעות
ימי שלישי 17:00-21:00
הקורס הבא יפתח בנובמבר 2021

קורס מקיף המקנה יסודות להבנת מרחב ההדפס בהקשריו הרבים. בחלקו הראשון נתנסה ונחקור טכניקות שונות בהדפסה דרך לימוד יסודות העיצוב- קומפוזיציה, צבע, טקסטורה ופיתוח דימוי. הקורס פתוח לקהל מקצועי וחובב כאחד, אין צורך בידע או ניסיון קודמים. ניתן ליישום לאחר מכן בקלות גם מהבית. למתקדמים יתאפשר פיתוח מעמיק של מהלכי הדפסה מורכבים וניסוח פרויקט אישי הנשען על חומרי השראה ושפה אישית של כל יוצר במטרה ליצור גופי עבודה מקצועיים בעלי מחשבה סדרתית. הקורס יאפשר לכל משתתף לעבוד בצורה חופשית מתוך עולם הדימויים הפרטי.
חדש! סדנה פתוחה בהדפס
12 מפגשים | 24 מפגשים
ראשון 17:00- 21:00 - סדנא רצה

מטרתה של הסדנה הפתוחה להרחיב ולהעמיק את תחום ההדפס במרכז האמנות המשותף ולאפשר לבוגרי הקורס לעבוד באופן עצמאי ולהשתמש בציוד ההדפס של הסדנה. השימוש בציוד סדנת ההדפס חופשי למעט רשתות צילומיות אשר השימוש בהן ייעשה רק במסגרת קורס הלימוד. הסדנה תהיה באחריות " נאמני סדנה" וותיקים אשר יוכלו לסייע ולהנחות במידת הצורך. הסדנה הפתוחה מיועדת לכל מי שיש לו ניסיון בדפוס משי וכמובן לבוגרי הקורסים במהלך השנים.

מרישום לציור במגוון טכניקות - עם האמנית והציירת הדר גד
24 מפגשים בני 3 שעות
ימי רביעי 17:00-20:00
נובמבר 2021- מתחילים לאחר סוכות

תהליך יצירה אישית לצד היכרות עם טכניקות ציור שונות וחומרים רבים ומגוונים: אקריליק, שמן, פסטל, עפרונות צבעוניים, פחם וצבעי מים. עבודה על מצעים שונים במגוון טכניקות. לימוד ותרגול תיאוריות באמנות- תורת הצבע, קומפוזיציה ופרספקטיבה. שכלול ההתבוננות ושימת דגש על שיפור היכולות הטכניות. הכרות עם אסכולות וציירים שונים. דרך קבוצתית ובו בזמן דרך אישית כל כך בה כל אחד מוצא את אמירתו שלו בטכניקה ייחודית לו.

קורסים נפתחים – שנתיים
קורס יום- פיסול ועבודת יד בהנחיית לאוניד גוסין
30 מפגשים בני 7 וחצי שעות
ימי ראשון או חמישי  8:30-16:00
אוקטובר 2021 - מתחילים לאחר סוכות

קורס הפיסול בעבודת יד עוסק בפיסול בכל הרבדים, מפיסול דרך גריעה של חומר, דרך בניית משטחים. צורה בחלל - פיסול פיגורטיבי של דמות אדם באופנים שונים תוך דגש על הבעת רגש ונתינת ביטוי לסיפור החבוי בדמות. נבחן כיצד אפשר להעביר תחושות ומגוון רגשות אנושיים באמצעות החומר.
קורס ערב באבניים - עם הקרמיקאית הדס פרוביזור
30 מפגשים בני 3 שעות ימי ראשון 17:00-20:00

מתאים לקדרים המעוניינים לשכלל מיומנויות וגם למתחילים. כל משתתף מתקדם בתהליך אישי בעבודה על הגלגל, תוך קבלת השראה והפריה הדדית מן המסגרת הקבוצתית. מעבר למיומנות השימוש בגלגל ייהנו המשתתפים משפע האפשרויות של מחלקת הקרמיקה כמו מגוון רחב של זיגוגים וטכניקות שריפה שונות. 
קורס ערב פיסול ועבודת יד - עם הקרמיקאית מיכל ניב
30 מפגשים בני 3 שעות
ימי ראשון 17:00-20:00
אוקטובר 2021 - מתחילים לאחר סוכות

הקורס מתאים למתקדמים ולמתחילים.

הקורס יאפשר התנסות במגוון טכניקות של פיסול ובניית-יד בחומר, תוך היכרות עם שפע האפשרויות שיש לחומר הקרמי להציע ליוצר בו - מהשלב הגולמי ועד למוצר המוגמר.
במסגרת הקורס נתנסה בפיסול מופשט ופיגורטיבי, וביצירת אובייקטים שימושיים. כמו כן, נלמד על תהליכי צביעה, עיטור וזיגוג שונים ונתנסה בשריפות במגוון התנורים השונים הקיימים בבית הספר. שילוב חומרים נוספים, לצד החומר הקרמי, ו״בדיקת גבולות החומר״, יתקבלו בברכה.
המעבדה ליצירה קהילתית איך מעצבים מציאות בקהילה?
12 מפגשים בני 5 שעות אחת לשבועיים
הקורס מוצע לקבוצות.

מובילי אמנות ותרבות עצמאיים, רכזי תרבות בישובים, מנהלי מחלקות תרבות, מנהלי קהילות, אנשי חינוך בישובים, אמנים הפעילים במרחב הציבורי. - מה מחבר אנשים בקהילה גאוגרפית? - איך מגשרים על שוני ורב הדוריות ויוצרים מרחב רלוונטי לכולם? - איך נחזיר את הלב, התקשורת והקשר של התושבים לחיים הקהילתיים? - איך מחברים בין חינוך לקהילה?
* חדש ! הלימודים מוכרים על ידי קרנות השתלמות להחזר שכ"ל לפרטים והרשמה 04-6372824 | artgvha@givathaviva.org.il
השאר פרטים <כאן> ונשוב אליכם