חסר רכיב

תערוכה מציגה - "רוחות פרקים"

תערוכה קבוצתית חדשה בגלריה גבעת חביבה לאמנות

אוֹצרת: מיכל ניב

האמנים המציגים: אלי קופלביץ, אפרת אייל, זהר אלעזר, זוהר גוטסמן, חיימי פניכל, טל פרנקל אלרואי, יעל הרניק, כרים אבו שקרה, לילך רז, מאיה ויינברג, משי קופלביץ', פאטמה שנאן, קטיה איזבל פילמוס

 

 

8 ביוני – 20 ביולי 2024

אירוע פתיחה יתקיים בשבת, 8.6.24 בשעה 12:00


התערוכה עוסקת בנקודות מבט או פעולות המשבשות את תפיסות הזמן והמרחב, ומציעות טריטוריות וטווחי פעולה חדשים ולעיתים חתרניים בתוך הזמן או במרווחיו.

רוחות פרקים כוללת עבודות של 13 יוצרות ויוצרים משדה האמנות העכשווי. מוצגות בה עבודות ציור, צילום, פיסול, זכוכית, טקסטיל, שירה ווידאו, שנוצרו בתקופות זמן שונות ולאורך משכי זמן משתנים.

העבודות משקפות, כל אחת בדרכה ובזמנה, משהו מחרדת הזמן האוזל, אך גם מהתחושה שהזמן כמו עצר מלכת ואת רוחות הפרצים המאפיינות את פרק הזמן הנוכחי. 

מתוך פעולות שיבוש שעושים היוצרים במרחב ובזמן, בסחרור התנועות בין הזמנים, בין הפרצים, נחשפים רבדים חדשים של רוח וחומר, המנכיחים את היותנו זמניים, אך גם את יכולתנו להיות בו-זמניים.

השאיפה לנוע באופן חופשי במרחבי הזמן ולערער על מהלכו המכוון קדימה והלאה, ולצידה המתח המובנה בניסיון ללכוד את בבואתו של הזמן, משתקפות במהלכי היצירה של היוצרות והיוצרים בתערוכה.

העבודות המוצגות מבקשות לשכתב פרקים בזמן באמצעות חומר וצורה – לפרק או אפילו לפורר ואז לנסח מחדש את הזמן וחלקיקיו, לכאוב את מכאוביו, לחתור תחתיו, ומתוך כל אלו להציע אלטרנטיבה לסדר הקיים.


رياح متقطّعة   Drafting Windsתמונות: טל בדרק

לתמונות נוספות מהתערוכה כאןחסר רכיב