חסר רכיב

גלריה גבעת חביבה לאמנות

מתוך התערוכה 'מלח הארץ וכלת הים', סיגלית לנדאו. 2021. אוצרת: ענת לידרור, צילום: ירון רשף 

גלריה גבעת חביבה לאמנות היא גלריה המציגה אמנות עכשווית ותערוכות בעלות תפיסה אמנותית ערכית וחברתית ומטרתה להביא לשינוי תודעה ולהשפיע מהותית על החברה הישראלית.

הגלריה הוקמה יחד עם המרכז המשותף לאמנות ב-1987 ומאז היא פעילה ומתחדשת תמידית. היא משמשת כמרחב ומעבדה להעלאת שאלות גדולות, יצירת שיתופי פעולה ותערוכות המשקפות נושאים משמעותיים בחברה המגוונת והמורכבת שלנו. 

הגלריה יוזמת, מפיקה ומציגה תערוכות של אמנים מכל החברות תוך שהיא משמשת מגדלור מרכזי עבור אמנים מן החברה היהודית והערבית במשותף במחזור שנתי של 6 תערוכות, הכוללות תערוכות קבוצתיות, זוגיות ותערוכות יחיד. סביב התערוכות מתקיימות הדרכות אינטראקטיביות לקבוצות, רבי שיח ואירועי אמנות מיוחדים. 

כמקום העוסק בסוגיות של 'חברה משותפת' וסוגיות עמן מתמודדת כל חברה בנפרד (להכרות של החברה האחת עם האחרת), הגלריה מעודדת פרויקטים של יצירה חדשה ומשותפת הכוללת תהליכי עבודה משמעותיים ואיכותיים; מחברת בין אמנים, רעיונות וקצוות תוך עידוד יוצרים צעירים, קידום המרקם הרב תחומי באמנות ואמנות בכלל בחברה ישראלית.


"המשותף" 

 הגלריה בוחנת, מנכיחה וחוקרת את "המשותף" על רבדיו השונים: חברה משותפת, שיח רב תרבותי, אמנות במונחים משותפים, כלים שיתופיים בעבר וכיום, אמנות העוסקת בתפיסת הקיבוץ כמהפכה השיתופית הגדולה יותר במאה ה-20 ועוד. 

הגלריה שמחה על כך שהיא כתובות לאנשי מוסדות תרבות, אמנות ומנהל בארץ ומעבר לים. 

* הדרכות וסדנאות בתערוכה מוכרות בסל תרבות ובתכניות גפ"ן לבתי ספר.


ראשון - חמישי – 9:00 - 16:00 
שישי – 11:00-13:00 
שבת – 10:00 – 14:00 

 פנייה לגלריה 
טלפון: 04-6372824 

אמנים המעוניינים לפנות לגלריה מוזמנים לשלוח פניות, תיק עבודות והצהרת אמן ל: artcenter@artcenter.org.il 

חסר רכיב