חסר רכיב

רזדנסי בגבעת חביבה - מתוך חוויות משתתפים

רזדנסי בגבעת חביבה - קייטנה לקרמיקאים
11 יום שלמים של עבודה בסטודיו מאובזר עם כל טוב: חומרים, צבעים, מכשירים ותנורים. עובדים כמה שרוצים ומתי שרוצים, עם אנשים נהדרים שהם גם אמנים נהדרים, עם הפרייה הדדית מבורכת ומעניינת דרך שיחות על כוס קפה ומצגות בהן כל אחד מציג את עצמו, בקיצור חלום ששווה להגשים ומהר.
אילת זר שיינבוים

__________________________________________
בקיץ שעבר זכיתי להתקבל לרזדנסי קרמיקה בגבעת חביבה.
לא היה לי מושג לאן אני מגיעה ואת מי אני הולכת לפגוש שם. בהחלטה ספונטנית החלטתי ללכת על זה.
זאת הייתה אחת ההחלטות הטובות ביותר שקיבלתי. אין לי מילים לתאר את החוויה הטוטאלית הנהדרת והמלמדת שעברתי שם.
דבר ראשון זכיתי להכיר את המרכז עצמו. מקום ששמעתי עליו אבל לא היה לי מושג שמדובר בחלל מטורף המכיל בתוכו תנורים מכל הסוגים, חדרי גלזורות, חללי עבודה מרווחים ובעיקר את השלישייה המהממת אבנר, אהובה ומיכל. שאין דבר שהם לא יודעים על חומר וטכניקות עבודה, שריפות תנור, וגלזורות, ונתנו לי מהידע שלהם בנדיבות ואהבה אין סופית. למדתי כל כך הרבה מהם.
בנוסף זכיתי להכיר אמני קרמיקה מהשורה הראשונה שלעולם לא הייתי פוגשת לולא הרזדנסי גם הם, מעבר לחברות שהתפתחה, נתנו אחד לשני בנדיבות ידע, עצות טובות, עזרה פיזית ורוחנית, וגם מהם למדתי כל כך הרבה, ופשוט הרגשתי מועצמת מהאנשים שהיו איתי.
עשרה ימים תמימים בהם אנו עובדים יחד ללא הפסקה וללא הגבלת זמן. חולקים ארוחות, ומנוחות, נותנים ומקבלים השראה אחד לשני, מעבירים וסופגים ידע, הם ללא ספק מתנה יוצאת דופן למי שהוא בר מזל להגיע למקום מהסוג הזה. זכיתי לראות עבודות של חבריי לתוכנית בעקבות ערבי מצגת שבהם הראנו ודיברנו על העבודות שלנו. שוב למדתי המון והרגשתי שהשכל שלי נפתח לכיוונים חדשים, וברור שיכלתי לחוש בשינוי כששבתי לסטודיו שלי, לעבודה עצמאית, הרגשתי את כולם איתי בסטודיו.
ברור לי שארצה לחזור לרזדנסי ולגבעת חביבה בשנים הקרובות, ממליצה בחום למי שבר מזל להתקבל.
ושוב תודה גדולה לאבנר, אהובה ומיכל. אנשים יוצאי דופן ואמנים מוכשרים ונותני השראה.
מירב חורב.
חסר רכיב