חסר רכיב

ריקוד שלום - رقصة سلام - Dance Peace

קרן פרגו ואשקן רוא׳אי - كيرن فاراغو وأشكان رعايائي - Ashkan Roayaee & Keren Farago
__________
אוֹצרת: ענת לידרור
פתיחה: 1.1.22 , שבת 11:00-13:00

נודה כי  נדע שאתם מתכוונים להגיע על ידי השלמת פרטיכם כאן , על מנת לעזור לנו להיערך ,
הכניסה חופשית. לסיור הוירטואלי בתערוכה בקרו:


בשבת ה - 1.1.22 תיפתח בגלריה GH גבעת חביבה לאמנות, תערוכה זוגית שנולדה מתוך שיח וההשראה מעולם הריקוד בין שני אמנים שנפגשו ותקשרו במרחב הרשת. קרן פרגו היא אמנית ישראלית הרוקמת ורושמת בדיו שחורה על גבי רקעים מספרים ישנים מעולמות השירה העברית, עולם הצומח ומפות גאוגרפיות; אשקן רוא'אי הוא צלם אירני שעזב את אירן, דרך תורכיה והתמקם ביוסטון, טקסס, ארה"ב ומצלם מחול וריקוד בצילומי סטודיו מוקפדים.
פרגו, רקדנית לשעבר העוקבת באינסטגרם אחרי צלמי מחול, גילתה את צילומיו של רוא'אי, החלה לצייר מתוכם וכתוצאה מכך הם החלו לעקוב אחד אחרי השנייה; רוא'אי שהתרגש מכך שאמנית ישראלית מציירת את צילומיו על רקע טקסטים הכתובים בעברית, סיפר לקרן כי הוא אירני. ההשראה ההדדית והאהבה הגדולה לעולם הריקוד כמו גם העובדה ששניהם משלבים כמה צורות של אמנות ביצירתם, תרמו להתפתחות הקשר, היצירה וההשפעה ההדדית שהלכו והתחזקו לאורך שנתיים של משבר קורונה עולמי.
כעת מציגה התערוכה 'ריקוד שלום' במקביל ביוסטון, ארה"ב ובארץ, (כאשר מקבץ מסוים מציג בשניהם, אך מרבית העבודות מתחלקות בין כאן לשם); שתי תערוכות הבונות ביחד תערוכה משותפת המציגה בעת ובעונה אחת בשתי יבשות שונות.
התערוכה.ות מבקשת לפתוח גבולות שנמצאים בין אנשים, מדינות, תרבויות, מחשבות, ורגשות ולתת לעולם הריקוד להוביל אותנו אל תוך רצף האפשרויות בין אחדות לנפרדות, דומות ושוני, מלחמה ושלום על בסיס כבוד והפרייה הדדית.
בחללי התערוכות נוצרת מובלעת של 'מרחב בטוח' בין שתי מדינות אויבות לכאורה היכולות בדרך זו לעמוד זו לצד זו ולעיתים זו בתוך זו, באופן הרמוני.
ריקוד שלום, באנגלית DANCE PEACE מבקשת מכם - ריקדו שלום.
  • טקסט אוצרות לתערוכה כאן

_________________________
שעות פתיחה - ساعات الزيارة Opening Hours
ראשון - חמישי الأحد - الخميس 16:00 - 9:00 SUN-THU
שבת السبت 10:00-14:00 SAT

_________________________
• להזמנת סיורים, הדרכות אינטראקטיביות וסדנאות בהשראת התערוכה לקבוצות – אילנה בטל: 052-532-4512 | artgivathaviva@gmail.com
• הכניסה לגלריה עם הצגת תו ירוק, תעודת מחלים או בדיקה שלילית בתוקף.

פרסומים

מסמכים מצורפים

טקסט אוצרות ריקוד שלום
חסר רכיב