חסר רכיב

צפונות אדמה- אירוע נעילה | שבת 21.1.2023 14:00

נחגוג את סיום התערוכה באירוע ובו שיח גלריה עם האמנים והאוצרים, בשילוב קטעי נגינה במגוון כלי נגינה של המוזיקאי הגלילי ג׳ורג׳ סמעאן.


על ג'ורג' סמעאן
מוזיקאי גלילי מגוש חלב, הוא נגן וירטואוז בכלים רבים ובראשם כינור, שגם כותב מוזיקה מקורית ושר. ג'ורג' מופיע עם מוזיקאים רבים כמו סאלם דרוויש, יחד איתו הקים את להקת רוח גלילית, אהוד בנאי ועוד. הוא רואה במוסיקה ובשירה גשר בין תרבויות, גשר של סובלנות.

על התערוכה צפונות אדמה:
התערוכה פותחת חלון לעולמם של 10 יוצרות ויוצרים, ערבים ויהודים, החיים בגליל ובגולן, בחלקה הצפוני של הארץ ויוצרים בחומרי אדמה. האמנים המציגים בה, חיים אמנם באותה פריפריה גיאוגרפית ויוצרים בחומרים דומים, ועם זאת בולט סגנונם הייחודי. חלק מן העבודות בתערוכה נלקחו מתוך האוסף הפרטי של האמנים ורבות בה מהן נוצרו במיוחד עבור תערוכה זו. התערוכה עוסקת בקשר של אמנים אלו לאדמה עליה הם חיים וממנה הם יוצרים אמנות. באמצעות העבודה בחומר נפרשת יריעה של סיפורים, חוויות, נופים, ותרבויות וצפות שאלות על מהו טבעה של מלאכת היצירה עבור כל אחד מהיוצרים הללו? כיצד מגיבה רוחו של כל אחת ואחד מהם לטבע הנשקף מהחלון? מה בין טבע האדם לטבע החומר? מה בין אדם לאדמה? אדמתו? בין השורות עולים וצפים כאב, תסכול, שאלות על זהות ותחושת שייכות, לצד מסרים של קרבה אנושית, חיבור למקום ולחומר, תקווה ואמונה משותפת של כל היוצרים בכוחה של האמנות להניע ולהביא לשינוי.

הכניסה לאירוע בגלריה גבעת חביבה לאמנות ואינה כרוכה בתשלום.
מספר המקומות מוגבל! להשתתפות יש להירשם כאן

מוזמנים!

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב