חסר רכיב

בית بيت – סדנת רדי מייד

מנחה:
נסרין אבו בכר  - לדף האמנית כאן


רֶדִי מֶייד (באנגלית: Readymade, הגיע מהמונח בצרפתית: "Objet trouvé", אוֹבּזֶ'ה טרוּבֶה) הוא מונח שטבע האמן מרסל דושאן המתאר אמנות הנוצרת תוך שימוש באובייקטים או בחפצים יומיומיים. השימוש בחפצים כ'אמנות', כשהם מנותקים מן הקונטקסט המקורי שלהם, מרחיב בצורה משמעותית את החשיבה המקובלת אודות מה היא אמנות, בייחוד בעידן שבו המוצר ועיצובו מקבלים משנה חשיבות.
סדנה המציעה התבוננות רב תרבותית בדגש על האני והבית שלי בעיני עצמי וסביבתי.
בסדנה נחווה התבוננת במרחב האישי שלי, בבית ובחדר הפרטי כמקום עליו ניתן להתבונן ולהבין את המרכיבים השונים בו. דרכו ניתן לומר אמירה אישית, לחשוב על החיובי ועל הניתן לשינוי. 
 דרך הבית שלי והמרחב הפרטי שלי ביכולתנו ליצור משמעויות חדשות, להבין יותר עלי ועל האחר, כיצד כל אחד רואה את עצמו? כיצד רואים אותי אחרים? מהו היחס שלי לסביבה שלי? מהם החיבורים והשסעים בחברה שלי? איפה אני ממקם את עצמי, מה אני רואה, ממה אני מתעלם והקשר ביני לבין החברה שלי. 

נקודות מוצא לעשייה: 
חפצים אישיים או של בית, צעצועים, תמונות, טקסט, חומרים שונים המשקפים את הביוגרפיה האישית. דרך אותם חפצים קיימים והבנת מושג ה-רדי מייד ננסה לבנות, לחבר או לפרק את הנרטיב שהבאנו ולבדוק פרשנות חדשה של המושג אני, בית ומקום. הסדנה פונה לתפיסות של אמנות קהילתית וחברתית המחברת בין ויזואליות תרבותית לבין חפצים קיימים (רדי מייד) שאינם מיועדים בהכרח רק לגלריות או מוזיאונים, אלא נמצאים בקהילה, בבית ובסביבת המגורים האישית.
חסר רכיב