חסר רכיב

קול קורא לתכנית רזידנסי קבוצתית יהודית-ערבית

תכנית שהות אמן משותפת יהודית - ערבית במרכז המשותף לאמנות גבעת חביבה
נובמבר 2023 - ינואר 2024

המרכז המשותף לאמנות בגבעת חביבה גאה לפתוח את הקול הקורא למחזור השני של תכנית הרזידנסי הקבוצתית עבור אמנים מקומיים יהודים וערבים בתחילת דרכם.

על התוכנית:
תוכנית הרזידנסי היא תוכנית רב תחומית ייחודית אליה יתקבלו 12 אמנים ואמניות צעירים, יהודים וערבים בוגרי ובוגרות אקדמיות ומוסדות אמנות מכל תחומי האמנות והעיצוב אשר סיימו בשנתיים האחרונות את לימודיהם הגבוהים.
מטרת התוכנית היא לאפשר מרחב שוויוני ומשותף ליצירה ולפיתוח פרויקטים אמנותיים עבור כל אחד ואחת מהמשתתפים. עם סיום התכנית יוצגו הפרויקטים השונים בתערוכה בת חודש וחצי בגלריה גבעת חביבה לאמנות בלווי אירועים בתערוכה בהובלת משתתפי התכנית. תכנית הרזידנסי תכלול תקופת מחקר ופיתוח פרויקט - גוף עבודות חדש בגבעת חביבה ופעולות אמנותיות בשיתוף קהילות המקומיות בסביבתה, ובשיתוף רשת השותפים אשר ייקחו חלק בתהליך הרזידנסי מהארץ ומחו"ל.

  • התוכנית בת 3 חודשים מלאים במהלכם האמנים חיים בגבעת חביבה
  • התוכנית מספקת לינה, מזון וסטודיו משותף ליצירה
  • צוות מנטורים ומנטוריות, של אמנים.ות מובילים, אוצרות ואנשי אמנות ותרבות מהמובילים בארץ ילוו את המשתתפים ביניהם: אבנר זינגר, אסד עזי, גליה בר אור, חנאן אבו חוסיין, סתיו סטרוז בוטרוס, עדי בוטרוס, עדינה בר און, פריד אבו שקרה, רון עמיר, תומר היימן. (לקריאה מורחבת על המנטורים של התכנית כאן)
  • מנהלות התכנית ומייסדות שותפות: קלודט זורע –ראש התכנית, ענת לידרור- מנהלת התכנית.
  • במהלך התוכנית המשתתפים יצאו למפגשים וסיורים להכרת מוסדות אמנות משמעותיים בארץ ויצרו פעילויות אמנותיות לקהילות שונות.
על גבעת חביבה
גבעת חביבה היא ארגון החברה המשותפת היהודי-ערבי הגדול בישראל, מייסודה של קבוצת חבצלת.
אנו פועלים לקידום חברה משותפת ליהודים וערבים דרך חינוך, לימוד שפות, תרבות ואמנות. אנו מקדמים כבוד הדדי, אמון, פלורליזם ושוויון מהותי בין אזרחים.יות ופועלים לקידומה של חברה דמוקרטית ומשגשגת לכלל אזרחי.יות ישראל, החותרת לשלום עם שכנותיה ולאחוות עמים.
הידע והמומחיות הייחודיים של גבעת חביבה נשענים על שותפות יהודית-ערבית פנים ארגונית, המהווה מסד מרכזי בתפיסת עולמנו הארגונית והערכית.
  • מתי - משך התכנית: 3 חודשים, בין נובמבר 2023 - ינואר 2024
  • כמה - ההשתתפות היא ללא תשלום. עלות התכנית פר משתתף היא 30,000 ₪.
גבעת חביבה לוקחת על עצמה את מלוא העלות על מנת לאפשר לכל אמן צעיר להשתתף בתכנית ללא תשלום.

על ההצעה לכלול:
  1. תיק עבודות
  2. רעיון לפרויקט פוטנציאלי הנושא את מטרות התכנית, קורות חיים והצהרת אמן של עד - 2000 מילים
הכוללים התייחסות לאחד או יותר מהמרכיבים הבאים:
(1) מדוע הנך מעוניין.ת להצטרף לתכנית. אנא פרט.י
(2) האם יש לך ניסיון בפעילות אמנותית העוסקת בחברה הישראלית? אם כן פרט.י
(3) באיזה מידה הפרויקט המוצע על ידך יוכל להתכתב עם גבעת חביבה וסביבתה? אנא פרט.ימועד 

המועד אחרון להגשת מועמדות: 15.6.2022

 להגשה ושאלות: נסרין אבו בכר רכזת תכנית הרזידנסי 


להרחבה על התכנית עצמה וגבעת חביבה מוזמנים לכאן

----------


חוויות ממשתפי התכנית: 

 "ברזידנסי בגבעת חביבה פגשתי יוצרות ויוצרים מתחומים לגמרי שונים ממני. מרקעים שלא נחשפתי אליהם לפני ולא בכזו אינטימיות. גיליתי דרכי עבודה שונות. זה הרחיב את העולם האמנותי שלי וגם בחן אותו. זה העשיר אותי ואתגר אותי. אני שמחה על ההזדמנות שניתנה לי להכיר כל אחד מן הקבוצה ולחיות בגבעת חביבה, לדעת שיש מקום שחולם ועושה למען חברה משותפת."
 יעלה ברזילי 

 "3 חודשים שהיתי עם א.נשים קסומים וקסומות בשוני שלהם, עם הזמן הוספנו לקשר האמנותי שלנו איכות חברית מלווה ברגישות, כנראה זה מה שהנפש מחפשת, אהבה, קהילה ויצירה. השהות שלנו יחד אפשרה שיח פתוח על זהות, תרבות, שותפות ואמנות. מדהים למצוא את החופש והמקום האישי בתוך סטודיו משותף. כמו כן קיבלתי הנחיה מקצועית מאנשי אמנות שונים, מהמחול דרך הפרפורמנס עד לאמנות פלסטית - המון תוכן אמנותי, עשייה, אמנות ומחשבות על אמנות." 
 דועאא בסיס

 "השהות בת שלושה חודשים בתכנית לא רק הרחיבה את האופקים התרבותיים שלי אלא גם העשירה את תפיסת העולם שלי. דרך חילופי הדברים התמידיים בקבוצה וגם עם האנשים שפגשתי בארץ, לקחתי לעצמי הרבה היבטים חיוביים. הטיול התרבותי הזה היה עבורי חוויה שאין דומה לה. חוויה שאשא לנצח בלבי ותעשיר אותי אנושית ויצירתית לאורך זמן." 
טימו אלמפט-הבל

----------

לאינסטגרם של מחזור 2022 הציצו <כאן>


חסר רכיב