חסר רכיב

מרתון 'נריקומי'

עם האמנית ניצה בר - לדף האמן כאן
בן יומיים| 6-7.8.2024 |  16:00 - 9:30

מרתון בן יומיים בו נכיר ונתנסה בשיטת הנריקומי בטכניקה הזאת יוצרים דוגמאות מחומרים צבעוניים בתוך "בלוק" חומר. פורסים את הבלוק לפרוסות ומהן יוצרים עבודות חדשות במשטחים או בשילוב אובניים. אין צורך בידע קודם.


על שיטת נריקומי: נריקומי היא טכניקת עבודה שמשמשת ליצירת דוגמאות צבעוניות ומרקמים בחומר. העיקרון הבסיסי שלה הוא שימוש בצבעים שונים של חומר, הנחתם זה על גבי זה בצורות שונות וחיתוכם ליצירת פרוסות עם דוגמאות זהות.

מהפרוסות יוצרים משטחים ואותם בדרך כלל משטחים לתוך תבניות. מקורות הטכניקה עתיקים מאוד והם מופיעים על גבי עבודות חומר וזכוכית בנות אלפי שנים מכל רחבי העולם' . באיטליה, בתעשיית הזכוכית שימש המונח “מיליפיורי” שמשמעותו "אלף פרחים". 

 באנגליה, הראשון שיישם אותה על חימר היה תומס ווג’ווד במפעלי "וודג'ווד" בסטרטפורדשייר, בפיו היא נקראה “אגתוור” על שם אבן האגת, גביש קוורץ הבנוי שכבות-שכבות של צבעים שונים הנחשפים עם חיתוכו. אמנים ידועים המשתמשים בטכניקה זו הם בראש ובראשונה קנג’י נריאגה (יפן) שפיתח את הטכניקה ואף נתן לה את שמה, דורותי פייבלמן (ארה"ב) תומאס הודלי (אנגליה) שעובדים עם פורצלן, והם אלו שלקחו את הטכניקה לגבולות חדשים.


היכן? במרכז המשותף לאמנות, גבעת חביבה
כמה? 1400 ש"ח
להשארת פרטים ונשוב אליך לחץ כאן

להרשמה או שאלות ניתן גם דרך: טל': 04-6372824 | artgvha@givathaviva.org.il
* פתיחת הקורס מותנית במספר משתתפים מספיק

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב