חסר רכיב

אירוע נעילה בתערוכה ריקוד שלום - ارقصوا السلام


מפגש, שיחה וחוויה
על הקשר בין ריקוד ואמנות פלסטית
ריקוד ויחסי יהודים - ערבים
וסיפורם של רקדנים בתקופת הקורונה
 

בהשתתפות

רנה שינפלד – רקדנית, מורה, כוריאוגרפית, ומנהלת תאטרון מחול 
ראבעה מורקוס – יוצרת, מורה וכוריאוגרפית למחול. מייסדת המרכז לתנועה ומחול כפר יאסיף 
הניה רוטנברג - חוקרת מחול העוסקת בלימודי מחול בישראל ובדיאלוג בין ריקוד ואמנות פלסטית. קרן פרגו - אמנית יוצרת ומציירת. מציגה בתערוכה ריקוד שלום עם אשקן רוא'אי 
 
ההשתתפות חינם בהרשמה מראש כאן
 
הכניסה בהצגת תו ירוק או בדיקה בתוקף 
 
עוד על המשתתפות במפגש: 
 
רנה שינפלד 
רנה שינפלד היא אשת מחול: סיפור חייה הוא במידה רבה, סיפורו של המחול הישראלי. שינפלד היא מהבולטים והמשפיעים באמני ישראל; יוצרת מחול, רקדנית, כוריאוגרפית ומורה ומנהלת תיאטרון ובית ספר למחול. 
יצירותיה של רנה זכו להכרה ולהצלחה גדולה בעולם; היא הוזמנה למרכזי המחול החשובים בעולם בפריז, ניו יורק, אמסטרדם, ברלין, מונטריאול, מדריד ורבים אחרים. בשנים האחרונות ניכרת התעניינות גדולה בעבודתה של רנה במזרח הרחוק – בין השאר ביפן, הודו, קוריאה, סין ותאילנד. גם שם זוכה יצירתה להצלחה רבה, הן מצד ערכה האמנותי הסגולי, והן כשגרירה וכנושאת דגל של התרבות הישראלית והמחול הישראלי. 
 
במהלך השנים יצרה שינפלד שפת מחול ייחודית ומקורית המשלבת חפצים, קולות אדם, שירה, וידאו, מוזיקה וציור. רנה היא מורה רבת השפעה שגידלה דור של רקדנים כוריאוגרפים מורים ומנהלי להקות, בארץ ובעולם. רנה שינפלד יוצרת, מלמדת, מרצה ורוקדת ללא לאות, בלהט ובתשוקה, מאז ראשית דרכה ועד עצם היום הזה. כמעט כל שנות המדינה נמצאת רנה שינפלד במרכז היצירה האמנותית במחול הישראלי. 
 
מה לא נאמר על רנה שינפלד: "מלכת המחול הישראלי"; "האורים והתומים של המחול הישראלי"; "הגברת הראשונה של המחול הישראלי"; "אגדה מהלכת", ועוד, ועוד.
רנה שינפלד רקדנית, כוריאוגרפית, מורה ומנהלת אמנותית של "תיאטרון מחול רנה שינפלד" בו פועלים בית ספר למחול, סדנא ולהקת מחול. במסגרת זו יצרה כ-100 יצירות שהפכו לקלאסיקה של המחול הישראלי וזכו להצלחה במרכזי המחול החשובים בעולם. 
 
הניה רוטנברג
ד”ר הניה רוטנברג -היא מרצה בכירה בחוג ללימודי תיאטרון, המכללה האקדמית גליל מערבי, ומרצה בסמינר הקיבוצים. עבודת הדוקטורט שלה בלימודי המחול מאוניברסיטת גילפורד (University of Guilford, UK) עוסקת בדיאלוג בין ריקוד וציור בתרבות פוסטמודרנית. פרסמה את מחקריה בכתבי עת, ספרים וכנסים בישראל, אירופה וארה”ב. 
הניה נמנית בין מייסדי האגודה הישראלית לחקר מחול בישראל (2012). 
היא עורכת שותפה עם דינה רוגינסקי של האסופות: 
  • רב-קוליות ושיח מחול בישראל (רסלינג 2009) 
  • שרה לוי-תנאי: חיים של יצירה , (רסלינג 2015) 
  • נקודות מגע: הריקוד והפוליטי ביחסי יהודים-ערבים בישראל (רסלינג, 2018) 
  • (Routledge, 2019) Moving Through Contact: Dance and Politics in Israel 
 
הייתה עורכת שותפה עם רות אשל בכתב העת מחול עכשיו(2010-2008). תחומי המחקר שלה הם היסטוריה ואסתטיקה של מחול תיאטרלי בישראל, ודיאלוג בין אמנויות הריקוד והציור. 
 
ראבעה מורקוס 
ראבעה מורקוס החלה את דרכה במחול עכשווי בלהקות שונות ביניהן להקת המחול הקיבוצית. עבדה במרכז לתיאטרון עכו, השתתפה בפרויקטים אמנותיים מקומיים ובינלאומיים, עבדה ורקדה בלהקת המחול העכשווית בפריז Sisyphe Heureux ובשנת 1999 ייסדה את בית הספר הראשון לבלט ולמחול עכשווי באגודת “סאווה” בשפרעם. 
 
מחקריה בעולם אמנויות הבמה עוסקים במגוון סגנונות, החל מהבלט והריקוד העכשווי ועד ריקודים מקודשים סופים. ב2007 הקימה את המרכז לתנועה ומחול – “סטודיו ראבעה מורקוס” שנחשב למרכז המחול המקצועי הראשון בחברה הערבית ויסדה את להקת הבית למחול העכשווי “רימאז”. ב 2010 ייסדה את מגמת המחול האזורית הראשונה בחברה הערבית בישראל ומרכזת אותה עד היום מטעם משרד החינוך. 
 
מרצה ומעבירה השתלמויות ברחבי הארץ במסגרות חינוכיות וחברתיות בנושאים מגוונים כגון תנועה לילדים ועד קשישים ולאנשים עם צרכים מיוחדים. 
חברה בוועדות לחינוך למחול במשרד החינוך והתרבות.
 
על קרן פרגו והתערוכה ריקוד שלום –לינק לטקסט אוצרות על התערוכה כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב