חסר רכיב

תערוכת קרמיקה 2019- 'מחשבות חומריות'

אוצרות: אבנר זינגר וצוות המורים


מחשבות חומריות, בחומר ומתוכו;

מחשבות שמשנות  אותו,

מחשבות שהוא משנה.

מחשבות שמשנות.

מגוון רעיוני של מחשבות היורדות לגובה החומר, פוגשות אותו וחוקרות יחד אתו את אפשרויות המחבר ואפשרות הביטוי, כולל מרווח המפגש בין חומר לרוח.

התערוכה השנתית ששמה יצא למרחקים, מביאה בכל שנה ממדים חדשים.

כיצד ניתן לחדש בכל שנה מחדש? התשובה טמונה ברוח תפיסת המקום.

התערוכה היא חלון ראווה של עבודות המבטאות את מקומו האישי של כל אחד מהלומדים, מתוך הסתכלות על האדם כמרכז של עצמו, לפי רצונותיו ובתהליך אישי ומשותף, 

תוך כדי ניסיון לחשוף אותו לשיח העכשווי. התערוכה מייצגת את כל התלמידים הלומדים יום שלם במחלקה בשימת דגש של רמות שונות.


התערוכה מביאה זווית מבט של היחיד האינדיבידואלי המתבססת על הסתכלות על האדם עצמו כמנוע המניע את יצירתו. בנוסף מוצגת נקודת מבט רחבה יותר, בה הן נתפסות כתוצרים שהושפעו האחד מן השני בתהליכי יצירתם; ככאלו הם יוצרים יחד פסיפס של שלם רחב הרבה יותר.


תערוכת הקרמיקה מציגה מעל 500 עבודות קרמיות הפרוסות על חמישה חללים שונים, מתחום הפיסול והקדרות, המביאות מגוון מיוחד במינו של התנסות ונסיינות תכונות החומר, עיבודו ותהליכי שריפתו. העבודות בולטות בשימושן בצבעוניות וזיגוגים יוצאי דופן, חלקן פרי תוצר של תהליכי שריפות מיוחדות. ככאלו הן מביעות את התפיסה כי מרחב החומר היוצר הוא מרחב נסייני המעז לבדוק את הגבולות בכל פעם מחדש, בכל מרכיבי תהליך יצירתו. חלקן מביעות תפיסות קונספטואליות מרתקות, תולדה של יצירה השמה דגש על התפתחות רעיונית ויצירת אינטראקציה בין חומר, צורה ורעיון.

בית הספר לקרמיקה הידוע כבית הספר הגדול ביותר בארץ לקרמיקה, במרכז האמנות המשותף והקורסים בתוכו, מאפשרים לאוהבי הקרמיקה ללמוד, להתנסות, להתפתח ולהציג!


נעילת התערוכה: 26.7.19


* שעות פתיחה מורחבות לתערוכה זו:

ימי א'-ה':  9:00-19:00

יום ו': 10:00-14:00

יום ש': 10:00-16:00


לפרטים נוספים:

טל': 04-6372824 |   דוא"ל: artgvha@givathaviva.org.il אתר: www.artcenter.org.il


חסר רכיב