חסר רכיב

באות בדברים - يأتين بقول

באות בדברים

סיגלית לנדאו - מנאר זועבי
דלה טרביה - לילא עבד אלרזאק
 מורג'אן גנאים  - שמס הווארי זועבי
30.12.23-16.3.24
גלריה גבעת חביבה לאמנות

אוֹצרת: ענת לידרור

פתיחה: שבת ה- 30.12.23, 12:00


התערוכה 'באות בדברים' מפגישה בין סיגלית לנדאו למנאר זועבי, כשלצידן מציגות ארבע אמנית ערביות צעירות שהן גם הדוברות בעבודת הסאונד החדשה של לנדאו; בעבודה היא משוחחת איתן על המציאות, החלומות והמחשבות לעתיד, כיוצרות בארץ. בעולם צבעוני, עם מטבח של פעם, תנור כיריים משמיע שיחות נשים יהודיות מבוגרות, המביטות על חייהן לאחור. מכל הקולות יחד בוקעים רגעים אישיים, של פעם ושל עכשיו, שמשרטטים סיפור רחב יותר.  כל אלו פוגשים את מנאר זועבי כשהיא יוצרת עולם לבן-אפרפר, חצוב ומבעבע, שנמצא בין החורבן למדומיין ובין ההיסטורי לעכשווי. זהותה כאמנית, כפלסטינית וכאישה מטעינים את הקולות החברתיים והפוליטיים שהיא משמיעה, תוך שהיא מביאה קול בעל מנעד עמוק ואנושי.
 
שמס הווארי זועבי משתמשת בחומרי ניקוי יומיומיים בפעולות ניקוי וטיהור לציור מצבי נפש,  פצעים וזיכרונות עבר שעדיין חיים, על בדים גדולים; מורג'אן גנאיים מנסה ללכוד טרנספורמציה כשהיא מפסלת בחומר ואור תהליכי מעבר, וטומנת בהם אפשרות לריפוי; לילא עבד אלרזאק יוצרת שפה משלה במיצב וידאו עם מונולוגים לקהל ודלה טרביה בונה סיור לוקיישנים במסך אחד.

כל אחת מהשש לחוד וכולן יחד, מגלות פצעים פתוחים ומחפשות את האופק שלעיתים קרובות יותר קשה לראות; הן קושרות בין קולות הגוף לנפש, בין טראומה לריפוי ובין חברה במשבר לפרטים בה. הן מבינות היטב את כוחות ההפרדה הפועלים כעת ומזכירות לנו, שתחילתו של כל עתיד מדומיין מתחיל במבט אל הפצע, בהסכמה לחוש ובמוכנות לדבר.
 
______
להזמנת סיורים, הדרכות אינטראקטיביות וסדנאות בהשראת התערוכה לקבוצות –
אילנה  בטל: 052-5324512 |   artgivathaviva@gmail.com
______
פתיחה: שבת ה- 30.12.23, 12:00

מקום: גלריה גבעת חביבה לאמנות

אוצרת: ענת לידרור 

דף התערוכה באנגלית    |   דף התערוכה בערבית 


אירועים בתערוכה 


מידע נוסף על התערוכה

צילום: טל בדראק

 
חסר רכיב