חסר רכיב

תכנית AIR GHAC- רזדנסי בוגרי מוסדות אמנות יהודים וערבים

תכנית של שהות אמן (רזדנסי) קבוצתית (12-15 בוגרים) בת שלושה חודשים, אחת לשנה, עבור בוגרים טריים של בתי ספר לאמנות. התכנית תתמקד במעבר בין "בוגר בי"ס לאמנות" ל"אמן פעיל", בעשייה אמנותית תוך מגורים משותפים, כסוכני שינוי ופעילים מעורבים חברתית, החל בנובמבר 2022. בסיום התכנית תופק תערוכה שתוצג בגלריה גבעת חביבה למשך חודשיים ובתוכה אירועים חיים.

התכנית שמה לה למטרה להבטיח פלטפורמה חזקה לחיזוק ותמיכה יצירתית בבוגרים הצעירים על ידי מתן התמיכה החומרית והיצירתית הדרושה לאורך כל שלושת חודשי השהות, כמו גם קשרים, מפגשים, שיתופי פעולה עם עולם האמנות המקומי והבינלאומי ועם השותפים המרכזיים הפוטנציאלים למימוש של הפרויקטים העתידיים שלהם.

המטרה העיקרית של התכנית תהיה לתמוך באמנים הצעירים הנבחרים, המגיעים מרקעים תרבותיים, חינוכיים ותנאים סוציו-אקונומיים שונים, לעודד אותם לפתח את עצמם מבחינה מקצועית, ליצור אינטראקציה עם האוכלוסיות מסביב וללמוד זה מזה באמצעות פעולות האמנות. תכנית הרזדנסי תהיה חוויה שבה אנשים מכל התרבויות והדתות בישראל יבנו יחד מערכות יחסים מתמשכות על ידי ביטול מחסומים תרבותיים. תכנית הרזדנסי תתמקד ביצירת דיאלוג יצירתי פתוח המבוסס על מפגשים אנושיים יומיומיים בין קהילות ערביות ויהודיות הנמצאות בגבעת חביבה ומתגוררות בסביבתה הקרובה.

חסר רכיב