חסר רכיב

תכנית רזדנסי קבוצתית לבוגרי מוסדות אמנות יהודים וערבים - AIR Givat Haviva

תכנית שהות משותפת יהודית - ערבית במרכז המשותף לאמנות גבעת חביבה | מחזור 2- נובמבר 2023 - ינואר 2024


תכנית שהות אמן (רזדנסי) קבוצתית (10-15 בוגרים) בת שלושה חודשים, אחת לשנה, המיועדת לבוגרים טריים של בתי ספר לאמנות מכל התחומים (אמנות פלסטית, עיצוב, אדריכלות, מחול, מוסיקה, כתיבה).

התכנית מתמקדת במעבר בין "בוגר בי"ס לאמנות" ל"אמן פעיל", בעשייה אמנותית תוך מגורים משותפים, כסוכני שינוי ופעילים מעורבים חברתית. בסיום התכנית תוצג תערוכה שתעלה בגלריה גבעת חביבה למשך חודשיים ובתוכה אירועים חיים.

התכנית שמה לה למטרה ליצור פלטפורמה חזקה לחיזוק ותמיכה יצירתית בבוגרים הצעירים על ידי מתן התמיכה החומרית והיצירתית הדרושה לאורך חודשי השהות, כמו גם קשרים, מפגשים, שיתופי פעולה עם עולם האמנות המקומי והבינלאומי ועם השותפים המרכזיים הפוטנציאלים למימוש של פרויקטים עתידיים.

מטרה מרכזית נוספת של התכנית תהיה לתמוך באמנים הצעירים הנבחרים, המגיעים מרקעים תרבותיים, חינוכיים ותנאים סוציו-אקונומיים שונים, לעודד אותם לפתח את עצמם מבחינה מקצועית, ליצור אינטראקציה עם האוכלוסיות מסביב וללמוד זה מזה באמצעות פעולות האמנות.

AIR Givat Haviva היא חוויה מרוכזת בה אנשים מכל התרבויות והדתות בישראל בונים יחד מערכות יחסים מתמשכות על ידי ביטול מחסומים תרבותיים תוך יצירת דיאלוג יצירתי פתוח המבוסס על מפגשים אנושיים יומיומיים בין קהילות ערביות ויהודיות הנמצאות בגבעת חביבה ומתגוררות בסביבתה הקרובה.

הצוות האמנותי המלווה של התכנית
מנהלות התכנית:
· קלודט זורע - מייסדת שותפה וראש הרזידנסי
· ענת לידרור - מייסדת שותפה ומנהלת הרזידנסי

אנא השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם

קול קורא פתוח להגשה
מצגת על קמפוס גבעת חביבה, המרכז המשותף לאמנות ופירוט על התכני התכנית:


 
חסר רכיב