חסר רכיב

AIR GHAC - תכנית רזדנסי קבוצתית לבוגרי מוסדות אמנות יהודים וערבים

AIR GHAC -תכנית רזדנסי קבוצתית לבוגרי מוסדות אמנות יהודים וערבים

תכנית שהות משותפת יהודית - ערבית במרכז המשותף לאמנות גבעת חביבה |  נובמבר 2022 - ינואר 2023

תכנית של שהות אמן (רזדנסי) קבוצתית (12-15 בוגרים) בת שלושה חודשים, אחת לשנה, מיועדת לבוגרים טריים של בתי ספר לאמנות מכל התחומים (אמנות פלסטית, עיצוב, אדריכלות, מחול, מוסיקה, כתיבה). 
 
התכנית מתמקדת במעבר בין "בוגר בי"ס לאמנות" ל"אמן פעיל", בעשייה אמנותית תוך מגורים משותפים, כסוכני שינוי ופעילים מעורבים חברתית. בסיום התכנית תופק תערוכה שתוצג בגלריה גבעת חביבה למשך חודשיים ובתוכה אירועים חיים. 
 
התכנית שמה לה למטרה ליצור פלטפורמה חזקה לחיזוק ותמיכה יצירתית בבוגרים הצעירים על ידי מתן התמיכה החומרית והיצירתית הדרושה לאורך כל שלושת חודשי השהות, כמו גם קשרים, מפגשים, שיתופי פעולה עם עולם האמנות המקומי והבינלאומי ועם השותפים המרכזיים הפוטנציאלים למימוש של פרויקטים עתידיים. 
 
מטרה מרכזית נוספת של התכנית תהיה לתמוך באמנים הצעירים הנבחרים, המגיעים מרקעים תרבותיים, חינוכיים ותנאים סוציו-אקונומיים שונים, לעודד אותם לפתח את עצמם מבחינה מקצועית, ליצור אינטראקציה עם האוכלוסיות מסביב וללמוד זה מזה באמצעות פעולות האמנות. 
 
AIR GHAC היא חוויה מרוכזת בה אנשים מכל התרבויות והדתות בישראל יבנו יחד מערכות יחסים מתמשכות על ידי ביטול מחסומים תרבותיים תוך יצירת דיאלוג יצירתי פתוח המבוסס על מפגשים אנושיים יומיומיים בין קהילות ערביות ויהודיות הנמצאות בגבעת חביבה ומתגוררות בסביבתה הקרובה. 

הצוות האמנותי המלווה של התכנית

מנהלות התכנית:

להכרות עם המקום ומרחביו השונים ופירוט נוסף על התכנית

 
 קול קורא פתוח להגשה  
 
חסר רכיב