חסר רכיב

תכנית רזדנסי קבוצתית לבוגרי מוסדות אמנות יהודים וערבים - AIR Givat Haviva

תכנית שהות משותפת יהודית - ערבית במרכז המשותף לאמנות גבעת חביבה | מחזור 3 - ינואר - מרץ 2025


תכנית השהות (רזידנסי) של המרכז המשותף לאמנות היא תכנית ייחודית בישראל ובעולם כולו המאפשרת אחת לשנה ל-10 בוגרי מוסדות אמנות אקדמיים, מחציתם יהודים ומחציתם ערבים, להגיע לגבעת חביבה ל- 3 חודשי שהות, התנסות ופיתוח גוף עבודות חדש ובסיומם להציג במשך את גופי העבודות בתערוכה קבוצתית בגלריה גבעת חביבה לאמנות.


לתכנית נבחרים עשרת המועמדים הכישרוניים ביותר אשר מגלים עניין מהותי בחברה משותפת, מוכיחים רצינות ומחויבות, ומראים התאמה לתכנית הקבוצתית.
 

התוכנית מחולקת לשני שלבים, הראשון אורך שלושה חודשים וכולל שהות משותפת בקמפוס גבעת

חביבה, מגורים משותפים, מפגשי דיאלוג קבוצתיים, הרצאות ומפגשי אמן של המנחים המלווים וביקורים בתערוכות מובילים בכל הארץ ובאזור ואדי ערה בפרט, כולל היכרות עם אנשי אמנתו ואוצרים מובילים. בשלב זה של התוכנית, ניתן דגש מיוחד על יצירת אירועי אמנות לקהלים שונים כגון בתי ספר משותפים ובחברה הערבית וגם לקהל והרחב. בנוסף ניתנת האפשרות ללימודי ערבית עבור חברי הקבוצה היהודים כחלק מהרצון לצמצם פערי שפה ותרבות.

בשלב השני שאורכו כחודשיים, הרזידנטים מציגים את גופי העבודות שיצרו בתערוכה מקצועית המוקמת בגלריה לאמנות בגבעת חביבה בשילוב מספר אירועים הפתוחים לקהל הרחב בהשתתפותם והובלתם.

______________

המרכז המשותף לאמנות בגבעת חביבה פועל כבר למעלה מ – 40 שנים שבהן הוא יוזם, יוצר ומפעיל תוכניות אמנות משותפות. המרכז מוביל תפיסות של חברה משותפת בשדה האמנות ומאפשר מרחב ובמה לאמנות המשקפת את החברה הרב גונית והמורכבת שבה אנו חיים. המרכז שואף להשפיע על עולם האמנות, התרבות והחברה הישראלית תוך חקירת נרטיבים ישראלים שונים, לימוד והנגשת אמנות לכלל הקהילות בישראל ואצירת תערוכות איכותיות אשר נותנות במה לאמנים יהודים וערבים ומביאות לידי ביטוי את היחסים שבין שתי החברות על כל רבדיהן.

גבעת חביבה היא ארגון אזרחי לשינוי חברתי הפועל לקידום חברה משותפת ליהודים וערבים בישראל ולחיזוקה של חברה דמוקרטית ומשגשגת לכלל אזרחי.יות ישראל. פעילותנו מתמקדת בתחומי תרבות ואמנות, חינוך ולימוד שפות, ונשענת על ידע ומומחיות שמקורם בשותפות יהודית-ערבית פנים ארגונית.

מי יכול להגיש?
- בוגרי תואר ראשון או שני- עד 3 שנים מסיום התואר.
- מהתכנית היא תכנית אמנותית בתפיסה רחבה הכוללת את התחומים הבאים: אמנות פלסטית, עיצוב, אדריכלות, מחול, מוסיקה, כתיבה.

 

הצוות האמנותי המלווה של התכנית
מנהלות התכנית:
· 

הצוות האמנותי המלווה של התכנית:

חסר רכיב